0 €

studio agaton

Marcela Gaľová

Beletria

Stávka na Víťaza

Motivačný román s detektívnou zápletkou z edície beletria. 

Ide o príbeh Newyorského finančníka, ktorý sa zapletie do špinavej konšpirácie vlastného otca. V spleti intríg a vrážd sa snaží o osobné znovuzrodenie ako aj o záchranu životnej lásky. Príbeh má aj motivačný charakter a opisuje túžbu človeka po bohatstve a úspechu. 

Príbeh lásky a zrady vo svete biznisu, finančných trhov a ambícií mocných. Hľadanie krásy a zmyslu života, osobného úspechu uprostred tragických zlyhaní. V toku deja je prítomná detektívna zápletka. 

Podarí sa hlavnému hrdinovi vymaniť z reťazí intríg, honby za bohatstvom, burzových machinácii a rodinných stereotypov new yorskej smotánky? Odkryje svoje životné poslanie a očistí svoje meno od podozrenia z vraždy? 

Trailer ku knihe si pozrite tu!

Stávka na Víťaza, dostupné v eshope

© studio agaton, 2022

Alternatíva

Ide o špionážny triler, ktorý by zniesol pripodobnenie k Jamesovi Bondovi. Autorka využila moderné technológie, ktoré pokojne môžu byť realitou, ale zaváňajú troškou fikcie…tak ako rôzne vychytávky v slávnom agentovi 007. Čo samozrejme, nie je chyba, ide o príbeh, románové dielo, nie historický traktát. Ak to navyše autor umne pospája, myslí a motivickú stránku a najmä potrebnú mieru uveriteľnosti, tak je to v poriadku. Našťastie, na toto autorka myslela...

Roy Carethy bol obyčajný muž s obyčajnými túžbami – založiť si veľkú rodinu a žiť v krásnom dome na predmestí. Smrť snúbenice však spustí sériu unáhlených rozhodnutí a napokon ho privedie až do cely smrti. Niekoľko minút pred popravou sa však všetko zmení.
Nečakane dostáva druhú šancu a ocitne sa v najmodernejšom a najutajenejšom výcvikovom stredisku. Po krátkej príprave je pripravený splatiť svoj dlh. Jeho úlohou je zachrániť jedného z najmocnejších mužov sveta, a tak sa púšťa do boja s chladnokrvnou mafiou, trénovanými zabijakmi, nadnárodnými korporáciami i nacionalistickými fanatikmi.
Podarí sa však mužovi, ktorý nikdy predtým nedržal v rukách zbraň, uspieť tam, kde zlyhali aj najlepšie tajné služby sveta?

Alternatíva, Ikar, 2013

Dostupné v našich kníhkupectvách a knižniciach

Zakúpiť si ju môžete aj v eshope 

Muži s vôňou 

Román pre ženy zrkadliaci túžbu človeka po osudovej láske, uprostred zápasu so zradou a sklamaním. Hľadanie vnútornej slobody a odpustenia, to všetko je prítomné v príbehoch troch žien, ktorých osudy sa v jednom okamihu pretnú. Tento životný zvrat odhlalí skryté tajomstvo a bude natoľko závažný, že vystaví hlavnú hrdinku veľkej skúške. Dokáže sa vyrovnať s realitou, ktorá presahuje jej chápanie?

Hoci sa dej odohráva v súčasnosti a v reáliách, ktoré denne žijeme aj my, predsa len je nadčasový až mystický. Dejová línia je popretkávaná zábleskami situácií, ktoré zdieľajú hlavné hrdinky akoby súčasne. Až v závere sa vyjasní skutočná podstata zápletky. Klára je mladá žena, ktorá po autohavárii upadne do kómy. Mia, Lucia a Daniela záhadným spôsobom vstupujú do deja jej vlastnej minulosti, aby nadobro zmenili jej budúcnosť. 

Trailer ku knihe si pozrite na mojom youtube

Muži s vôňou, Marenčin PT, 2023 dostupné aj  v eshope

 © studio agaton, 2023

Miluj ma alebo zabi!

Kniha opisuje príbeh lásky, ktorá nie je len osudová, ale aj vražedná. Ktorá pod pokrývkou vášne a oddanosti ukrýva zlovestné tajomstvo. Všetko sa začína v okamihu, keď detektívi získajú Sárin mobil, po sérii život ohrozujúcich incidentov, ku ktorým došlo za podozrivých okolností. Podarí sa im z ich obsahu vyskladať príbeh,ktorý odkryje vraha?

Romantický príbeh zachytáva osudy milencov cez smsky a denník hlavnej hrdinky. Sled smsiek odkrýva zložitosť partnerkých vzťahov, vnútorný konflikt pri životných voľbách, ako aj túžbu dvojice po čistej láske, ktorá prekonáva predsudky. Môže byť láska, ktorá rozvráti životy iných skutočne osudová?

Sára je dievča, ktoré prežíva vášnivý vzťah s mladým spisovateľom. Ich smsky odkrývajú nielen hĺbku ich vnútorného života, ale aj paradox vzťahu postavenom na klamstve. Cez zložité životné situácie ustavične hľadajú spôsob, ako byť spolu. Záver ich životnej cesty prekvapí nielen ich samých, ale aj tých, ktorí sú s ich osudmi zviazaní.

Dostupné v eshope

©studio agaton, 2023

Pripravujem...

Šach Mat

Detektívny román, v ktorom sa účastníci online šachovej partie dostanú pod vražebný vplyv geniálneho psychopata ...

 Fitness

Hormonálna terapia 

Ide o komplexný cvičebný program Hormonálnej terapie jógou a cvičením pilates, v ktorom jednotlivé cviky aktivujú činnosť žliaz s vnútorným vylučovaním, najmä štítnu žľazu, vaječníky (u žien), produkciu testosterónu (u mužov), nadobličky, a hypofýzu…

Program Zdravého životného štýlu- Hormonálnej terapie a cvičenia Pilates. Je dostupný v jednoduchých krokoch, pre ženy a mužov všetkých vekových kategórii a fitness kondície. Absolvovať ho môžete ako začiatočník aj ako skúsený jogín. Nepotrebujete na to predošlú prax, ani osobitné nadanie pre šport, či jógu. Je účinný aj pre tých, ktorí sa jóge nevenujú a ani ju neplánujú uvádzať do svojej životnej praxe. Stačí ak akceptujete slovník typický pre prax jógy, ale jej filozofiu prebrať nemusíte. Hľadajte vlastnú cestu osvietenia a budujte svoj svetonázor.

Knihy Hormonálna terapia pre ženy a Hormonálna terapia pre mužov, s množstvom bonusov, manuálmi cvičenia, audio nahrávkami meditácií sú dostupne v eshope

© studio agaton, 2018

Zdravý Chrbát

Pretože sa pri svojej práci lektorky a terapeutky stretávam s otázkami ako správne cvičiť?, koľko a kedy?, rozhodla som sa napísať knihu cvičení pre zdravú chrbticu, ktorá je praktickou pomôckou pri cvičení doma, alebo počas prestávok v práci.

7 min tohto cvičenia vám odstráni škody, ktoré ste v ten deň na chrbtici napáchali

Stiahnite si e-Book Zdravý chrbát pre všetkých ešte dnes a začnite s pomalým cvičením. Nemáte čo stratiť, iba ak bolesť, stuhnutosť a blokácie. Získate väčšiu flexibilitu, úľavu od bolesti a funkčnú chrbticu, ktorá vám bude slúžiť až do neskorej staroby. Nazvala som toto cvičenie „pre všetkých“, pretože rovnako dobre poslúži, mužom, ženám, deťom, seniorom i tehuľkám. Samozrejme pre tehotné mamičky, seniorov a pacientov s vážnejšou diagnózou odporúčam konzultovať prevedenie cviku s profesionálom. Všetky cviky sú zostavené tak, aby boli vhodné pre každého, s malými modifikáciami vzhľadom na zdravotný stav.

Ako Bonus k E-Bookom dostávate nielen Zásobník cvikov, ktorý si môžete vytlačiť a mať stále po ruke, ale aj online poradenstvo

Dostupné v eshope

© studio agaton, 2018

Kondičný trénig

Ako začať cvičiť? Môžem cvičiť aj doma? Ako si zariadiť domáce Fitko? Kedy a akú záťaž zvoliť? Je tréning vo fitku vhodný pre mňa? Na tieto i podobné otázky zodpoviem v knihe Kondičný tréning pre ženy, ktorú som napísala ako praktický manuál pre každú, ktorá to so svojou postavou a zdravím myslí vážne. 

Obsah knihy

Čo získate? Základné pravidlá ako cvičiť, benefity, praktický rozpis tréningu, cvičenie na hornú, dolnú časť tela, pre zdravý chrbát, sexi zadok a pevné prsia, štíhle ruky a ploché brucho. Inštrukcie doplnené fotografiami jednotlivých cvikov a 10 TIPOV tréningových techník! Pokročilejší s trochou skúsenosti si na základe nich budú vedieť sami upraviť a zmodifikovať tréningový plán na ďalšie obdobie.

Výsledky za 14 dní?

Tréning je zostavený tak, že prvé výsledky pocítite a spozorujete na svojom tele už za dva týždne. Trénovať však môžete zostavu 6 týždňov, potom je dobré cviky pozmeniť.Upraviť intenzitu, niektoré pozície doplniť, zmodifikovať a priťažiť. Ale s tým vám pomôžem v ďalšom kroku. Začnite s tréningom už teraz a získajte k nemu aj Fitness jedálniček zdarma.

Dostupné v eshope

© studio agaton, 2018