Studio Agaton

Studio Agaton je miestom spolupôsobenia vydavateľstva Agaton a Pilates štúdia zameraného na podporu Zdravého životného štýlu. Zameranie oboch spolu úzko súvisí a dopĺňa sa.

Vydavateľstvo Agaton je rodinné vydavateľstvo, ktoré vzniklo za účelom publikovania literárnej tvorby slovenskej spisovateľky Marcely Gaľovej. Niektoré jej tituly sa do našich kníhkupectiev dostali prostredníctvom spolupráce s inými vydavateľstvami (Ikar, Marenčin PT, Naše Vojsko). Iné tituly z edície beletria a fitness vychádzajú vo vydavateľstve Agaton. 

V Pilates štúdiu zase nájdete služby privátneho charakteru zameraného na športové poradenstvo, individuálne cvičenie aj kolektívne semináre a kurzy

Tvorbu Marcely Gaľovej bližšie spoznáte v jej knihách, na sociálnych sieťach, na besedách a autogramiádach po celom území Slovenska. Navštívte tiež eshop a vyberte si z bohatej ponuky knižných titulov a Fitness balíčkov

Marcela Gaľová

Je spisovateľka, ktorej vášeň pre knihy sa pretavila do literárnej tvorby a celého životného štýlu. Jej tvorba je rôznorodá, ako sám život. Nájdete v nej krimi, triler, scifi, romantiku z edície beletria, ako aj e knihy z edície Fitness. Je majiteľkou štúdia Agaton v Bratislave, kde pracuje na rozvíjaní kreatívnych talentov prostredníctvom koučingu, a športového poradentva so zameraním na Pilates. Za účelom vydávania jej vlastnej tvorby vzniklo v 2023 vydavateľstvo Agaton, ktorého portfólio zahŕňa edície - beletria, motivačná literatúra, fitness literatúra a detská literatúra. Jednotlivé tituly nájdete v našich kníhkupectvách, v našom eshope, v elektronickej i audio forme. Všetky knihy mohli vzniknúť vďaka mnohým ľuďom, a aj vďaka vám.

Ako sme začínali

Z počiatku bolo písanie len vášňou a voľnočasovým koníčkom. Rokmi a literárnymi skúsenosťami sme sa rozhodli povýšiť literatúru na životný štýl a pracovnú prioritu. Pod značkou vydavateľstva agaton vydávame knihy slovenských spisovateľov a prihovárame sa vám, svojim čitateľom, nielen z písmen na voňavom papieri, ale aj hlasom v audioknihách, i moderných formátoch elektornických kníh. 

Okrem literárnej činnosti a knižného poradentva, poskytujeme aj služby privátneho Pilates štúdia v Bratislave. V ňom máte možnosť stretnúť sa s autorkou aj osobne, alebo vstúpiť do online programu FitStyl e-Academy programu Zdravého životného štýlu. Ten obsahuje tri tréningové moduly - Hormonálna jóga pre mužov i pre ženy, Rehab Zdravý Chrbát a Kondičný tréning. Je pre všetkých, ktorí svoj voľný čas trávite aktívne. Vstup do e-Academy si môžete zakúpiť v eshope

 

sz fb 960 px-3828-.jpg

kniha..jpg

Moja tvorba

Písaniu sa venujem od detstva. Viedol ma k tomu otec, ktorý sám bol literárne činný a vyšlo mu niekoľko kníh Aforizmov. Moja prvá scifi poviedka o mimozemšťanoch, v literárnej súťaži na ZŠ odštartovala moju túžbu, venovať sa písaniu naplno.

V priebehu rokov som spolupracovala s niekoľkými vydavateľstvami, v ktorých mi vyšli moje diela. Prvotinou bol akčný triler Alternatíva, Ikar 2013, ktorý bol inšpirovaný James Bondom 007, a ktorý je plný scifi prvkov. Po rokoch som napísala romantický román pre ženy Muži s vôňou, Marenčin PT 2023, ktorý odzrkadľuje životné vzťahy a je vyjadrením istej  životnej skúsenosti s dávkou laickej psychológie. Nasledujúci titul je zaradený do edičného plánu iného vydavateľstva a vyjde pod názvom Miluj ma, alebo zabi! Ide o romantický príbeh s krimi zápletkou, kde nič nie je také, ako sa zdá. V procese vydania je ďalší akčný román z biznis prostredia pod názvom Stávka na Víťaza. Do edičného plánu je zaradený v našom  Vydavateľstve Agaton na rok 2024. 

Čo pripravujem?

Vo vydavateľstve Agaton vyjde v nasledujúcom roku aj titul s názvom Patová stredná. Ide o detektívny román, ktorý svojou zápletkou odzrkadľuje spoločenské problémy našej spoločnosti, kybervzťahy, fenomén šikany na školách, otázky LGBT a to všetko v kontexte najintímnejšieho rodinného vzťahu, otca a syna.